Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”
1. Oddział Dolnośląski
- Pan Mariusz Gorzelak - przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
- Pan Marcin Pazurek - Zastępca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Pani Joanna Repelowska - przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Pani Ewa Słobodzian – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
2. Oddział Kujawsko-Pomorski
- Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
- Pani Małgorzata Wojnowska-Sobecka - artysta rzeźbiarz oraz grafik, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu,
- Pan Dariusz Przewięźlikowski – artysta, rzeźbiarz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku,
- Pan Marek Szary - kierownik pracowni rysunku klasycznego w Zakładzie Rysunku Instytutu Artystycznego, absolwent Wydziału Sztuk Pieknych UMK w Toruniu,
- Pani Karolina Glinkau – pracownik Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
3. Oddział Lubelski
- Pani Janina Włodarczyk - przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
- Pan Marcin Ziółkowski – asystent w pracowni rysunku i malarstwa w Wydziale Sztuk Pięknych UMCS,
- Pani Mirosława Sienkiewicz – pracownik WTZ przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, instruktor w Pracowni Technik Artystycznych,
- Pani Agnieszka Wójtowicz – artysta-plastyk, instruktor w pracowni dekoracji i kostiumów w Fundacji Teatroterapia Lubelska, kurator w Galerii Art. Brut, członkini ZPAP. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych,
- Pani Anna Staniak – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, członek Rady Fundacji Teatrikon oraz Zarządu Fundacji SADownia,
4. Oddział Lubuski
- Pani Agata Tumińska - studiowała malarstwo i architekturę, malarka, która specjalizuje się w malarstwie obrazów olejnych. W pracach komisji konkursowej bierze udział od kilku lat,
- Pani Elżbieta Tomaszewska - organizatorka wielu wystaw artystycznych, m.in. prac osób niepełnosprawnych, pracownik Towarzystwa Integracji Społecznej,
- Pani Kamila Protasewicz - pracownik Oddziału Lubuskiego PFRON,
5. Oddział Łódzki
- Pani Tamara Sass – dr artysta grafik pedagog sztuki adiunkt Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, wykładowca i metodyk w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego,
- Pani Renata Pawlak – Kierownik Biura Regionalnego w Łodzi, Fundacja Szansa dla Niewidomych,
- Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
- Pan Jarosław Madaj – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON,
6. Oddział Małopolski
- Pani Justyna Kieresińska - artysta plastyk,
- Pan Wojciech Jaskółka - artysta plastyk,
- Pani Helena Maślana - przedstawiciel organizacji pozarządowej,
- Pani Joanna Kołdras - przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
7. Oddział Mazowiecki
- Pani Beata Noceń – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
- Pani Agnieszka Zawadowska – konsultant artystyczny Teatru STUDIO,
- Pani Aleksandra Chmielnicka - Plaskota – Instytut Edukacji Artystycznej APS,
- Pani Katarzyna Haber – kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
- Pani Iwona Bartczak – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
8. Oddział Opolski
- Karina Krajczy - artysta plastyk, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego - jako przedstawicielka Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski - członek komisji.
- Michał Przyszlak - student w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, pracownik Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu jako przedstawiciel Zespołu - członek komisji.
- Anita Jonczyk - instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Stowarzyszeniu Zwykłym Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych "Arkadia" w Opolu - członek komisji,
- Anna Adasik - pracownik Oddziału Opolskiego PFRON - członek komisji,
- Łukasz Żmuda - dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON - przewodniczący komisji.
9. Oddział Podkarpacki
- Pani Barbara Smoczeńska – artysta-plastyk, absolwentka ASP w Krakowie Wydział Grafiki, stypendystka Rządu Francuskiego 1975,
- Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
- Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – absolwentka PWSSP we Wrocławiu – Wydział Projektowania Ceramiki i Szkła,
- Pan Piotr Rędziniak – artysta- plastyk, absolwent PWSSP w Łodzi Wydział Tkaniny i Ubioru, członek ZPAP, pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie,
10. Oddział Podlaski
- Pan Adam Wiński – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
- Pani Lila Wyszkowska - plastyk, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury,
- Pani Barbara Łuczaj - plastyk, przedstawiciel Stowarzyszenia "My dla Innych",
- Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
11. Oddział Pomorski
- Pani dr Anna Kobylańska – starszy wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki Specjalnej, tyflopedagog,
- Pani Urszula Kufel – artysta plastyk, malarka aktywna społecznie,
- Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Pani Anna Zaremba – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
12. Oddział Śląski
- Pani Sonia Wilk – przewodnicząca Komisji, teoretyk sztuki, kierownik Działu Plastyki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego w Katowicach. Reprezentuje Stowarzyszenie Twórców Sztuki „Na Pograniczu”,
- Pani Karina Gorol – terapeuta w pracowni rękodzieła, świecy i znicza oraz introligatorskiej. Reprezentuje PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów,
- Pani Gabriela Raszka – mgr sztuki i edukacji artystycznej. Reprezentuje Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „Feniks”, WTZ, Drogomyśl,
- Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, pracownik Muzeum Miasta Mysłowice. Reprezentuje Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii w Mysłowicach,
- Pani Aleksandra Buczek – pracownik Oddziału Śląskiego PFRON,
13. Oddział Świętokrzyski
- Pan Andrzej Michalski – przewodniczący Komisji, p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
- Pani Wioletta Socha – mgr pedagogiki, absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
- Pani Agnieszka Orłowska – mgr historii sztuki, kurator Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach,
- Pani Agnieszka Kucharska – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, instruktor warsztatów artystycznych, pracownik Domu Środowisk Twórczych im. Tomasz Zielińskiego w Kielcach,
- Pani Magdalena Karyś – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
14. Oddział Warmińsko-Mazurski
- Pani Urszula Dudko – przewodnicząca Komisji, malarka, Prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, członek Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie,
- Pan Józef Mika – malarz, rzeźbiarz, animator lokalnego ruchu plastycznego, współpracownik Radia Olsztyn,
- Pan Wiesław Wachowski – członek Związku Polskich Artystów Plastyków,
- Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
15. Oddział Wielkopolski
- Pani dr Anna Skupień – Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Marzena Filipiak – terapeuta w pracowni krawieckiej – WTZ we Wrześni,
- Pani Hanna Rynowiecka – instruktor terapii zajęciowej z pracowni rękodzieła artystycznego – Stowarzyszenie Na Tak, WTZ „Przylesie” w Poznaniu,
- Pan Tomasz Popadowski – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy ISKRA – PSOUU WTZ w Poznaniu,
- Pan Wojciech Łukaszek – wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA, psycholog w Środowiskowym Domu Samopomocy ISKRA w Poznaniu,
- Pani Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Izabella Sell - przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
16. Oddział Zachodniopomorski
- Pani Dorota Obukowicz – Szafrańska – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk w Polskim Związku Głuchych, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych,
- Pani Małgorzata Majcherek - nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie – florystyka,
- Pani Elwira Rewcio - kierownik Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych – plastyk,
- Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON.