Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
Skład Wojewódzkich Komisji Konkursowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
-
Oddział Dolnośląski
- Pan Mariusz Gorzelak – przewodniczący Komisji, absolwent i pracownik Wydziału Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych,
- Pan Marcin Pazurek – Zastępca Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Pani Joanna Repelowska – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
- Pani Ewa Słobodzian – przedstawiciel Oddziału Dolnośląskiego PFRON,
-
Oddział Kujawsko-Pomorski
- Pani Aleksandra Gierej – Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
- Pani Agata Durka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk, animator kultury, prowadząca zajęcia dla dzieci i młodzieży wMłodzieżowym Domu Kultury w Toruniu,
- Pan Zenon Nienartowicz – absolwent Wydziału Rzeźby i Edukacji Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, przewodniczący zarządu „JESTEM” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia,
- Pan Piotr Kopyciński – przedstawiciel Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON,
-
Oddział Lubelski
- Pani Janina Włodarczyk – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Lubelskiego PFRON,
- Pani Agnieszka Szymańska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Lublinie, ul. Rogowskiego 5,
- Pani Katarzyna Stec – Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie, ul. Doświadczalna 46,
- Pani Maria Witkowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło wŚwidniku, ul. Kościuszki 8,
- Pani Maria Budzyńska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji Teatroterapia Lubelska, ul. Jastrzębia 3,
-
Oddział Lubuski
- Pani Agata Tumińska – artysta plastyk,
- Pani Diana Tumińska,
- Pani Kamila Protasewicz – przedstawiciel Oddziału Lubuskiego PFRON,
-
Oddział Łódzki
- Pani Tamara Sass – dr artysta grafik pedagog sztuki adiunkt Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, wykładowca i metodyk w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego,
- Pani Renata Pawlak – Kierownik Biura Regionalnego w Łodzi, Fundacja Szansa dla Niewidomych,
- Pan Krzysztof Cwynar – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Studio Integracji”,
- Pan Jarosław Madaj – przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON
-
Oddział Małopolski
- Pani Helena Maślana – przedstawiciel organizacji pozarządowej,
- Pani Anna Kwiatek – artysta plastyk,
- Pani Joanna Kołdras – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON,
-
Oddział Mazowiecki
- Pani Beata Noceń – przewodnicząca Komisji, przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON,
- Pani Agnieszka Zawadowska – Konsultant Artystyczny Teatru STUDIO,
- Pani Elżbieta Król – malarka abstrakcjonistka, absolwentka ASP,
- Pani Małgorzata Krasucka – malarka, projektantka, ilustratorka książek,
- Pani Aleksandra Chmielnicka-Plaskota – Instytut Edukacji Artystycznej APS,
- Pani Katarzyna Haber – Kurator Galerii „Apteka Sztuki”,
- Pan Piotr Kowalski – przedstawiciel Oddziału Mazowieckiego PFRON.
-
Odział Opolski
- Pani Pani Małgorzata Futkowska – artysta plastyk , doktorantka wydziału malarstwa na ASP w Katowicach, członek zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski,
- Pani Joanna Wrześniewska – artysta plastyk, nauczyciel tkaniny artystycznej i technik scenograficznych w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu jako przedstawicielka Zespołu,
- Pani Anita Jonczyk – instruktor ds. kulturalno-oświatowych w Stowarzyszeniu Zwykłym Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” w Opolu,
- Pani Beata Piaszczyk – kierownik Działu Realizacji Pomocy Publicznej Oddziału Opolskiego PFRON,
- Pani Alicja Minkowska-Klemens – pracownik Oddziału Opolskiego PFRON,
-
Oddział Podkarpacki
- Pani Barbara Smoczeńska – artysta plastyk – przewodnicząca Komisji,
- Pani Małgorzata Magdoń – przedstawiciel Oddziału Podkarpackiego PFRON,
- Pani Małgorzata Balawender-Hübsch – artysta plastyk,
- Pan Piotr Rędziniak – artysta plastyk,
-
Oddział Podlaski
- Pan Adam Wiński – przewodniczący Komisji, Dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON,
- Pani Lila Wyszkowska – plastyk,
- Pani Barbara Łuczaj – przedstawiciel Stowarzyszenia „My dla innych”,
- Pani Grażyna Bogdańska – przedstawiciel Oddziału Podlaskiego PFRON,
-
Oddział Pomorski
- Pani dr Anna Kobylańska – starszy wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki Specjalnej,
- Pani Małgorzata Mikołajewska – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Pani Sylwia Konpa – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
- Pani Joanna Schroeder – przedstawiciel Oddziału Pomorskiego PFRON,
-
Oddział Śląski
- Pani Sonia Wilk – przewodnicząca Komisji, reprezentująca Stowarzyszenie Twórców Sztuki „NA POGRANICZU” w Katowicach, ul. PCK 19,
- Pani Karina Gorol – reprezentująca PSOUU Koło w Chorzowie, WTZ, Chorzów, ul. Beskidzka 6,
- Pan Bolesław Kasza – reprezentujący Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „FENIKS” w Skoczowie, Skoczów, ul. Sportowa 13,
- Pan Adam Plackowski – artysta plastyk, reprezentujący Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii wMysłowicach, ul. Działkowa 29,
- Pani Gabriela Knapik – przedstawiciel Oddziału Śląskiego PFRON,
-
Oddział Świętokrzyski
- Pani Magda Klimczak – przedstawiciel Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
- Pani Jadwiga Irla – p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON,
- Pani Oliwia Hildebrandt – Zastępca Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, artysta plastyk, prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą,
- Pani Magdalena Kubacka – mgr sztuki, nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
- Pani Wioletta Socha – przewodnicząca Komisji, mgr pedagogiki, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, nauczyciel tkaniny artystycznej, członek Stowarzyszenia PRO ARTE,
-
Oddział Warmińsko – Mazurski
- Pani Urszula Dudko – przewodnicząca Komisji, artysta plastyk,
- Pan Józef Mika – artysta plastyk,
- Pan Wiesław Wachowski – artysta plastyk,
- Pani Joanna Bularz – przedstawiciel Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON,
-
Oddział Wielkopolski
- Pan Ferdynand Łukanowski – p.o. Dyrektora Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Anna Leonowicz – Stowarzyszenie ,,Na Tak” z Poznania,
- Pani Agnieszka Frankowska – PSOUU Warsztat Terapii Zajęciowej w Poznaniu,
- Pani Jolanta Rojewska – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
- Pani Natalia Rejmaniak – Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Śmiałek” z Poznania,
- Pani Izabella Sell – przedstawiciel Oddziału Wielkopolskiego PFRON,
-
Oddział Zachodniopomorski
- Pani Alina Szkolnicka – przewodnicząca Komisji, instruktor prac plastycznych w Towarzystwie Walki z Kalectwem,
- Pani Urszula Tadych – członek komisji, nauczyciel malarstwa w Towarzystwie Walki z Kalectwem,
- Pani Barbara Wujec-Hasinec – przedstawiciel Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON